• 0352 3364455
  • info@merciasansor.com
  • Hafta İçi - 08:30 - 18:30 | Pazar Kapalı

Asansörler sürekli olarak işleyen mekanizmalardan oluştuğu için sürekli olarak bakımlarının takip edilmesi gerekmektedir. Herhangi bir arıza yada farklı bir durum görürseniz mutlaka yetkili teknik ekibimize başvurarak kontrol ettirmelisiniz. Aksi takdirde daha büyük problemlere yol açabilir ve güvenliğinizi riske atabilirsiniz. 

Asansör bir çok fonksiyonel parçanın bir araya gelerek oluşturduğu bir sistemdir. Bu yüzden herhangi bir noktasında arıza varsa ya asansörünüz çalışmayacaktır yada normal çalışma şeklinden farklı sesler gelebilir. Bu konuda uzman ekimizden destek alabilirsiniz.

Asansör hem yukarı hem de aşağı hareket etmiyor ayrıca sık sık sigorta attırıyorsa bunun muhtemel sebebi kontaktördür. Kontaktör kontaklarının değişimi gerekebilir ya da kontaktörün kendisinin değişimi gerekebilir. Arızanın onarım süresi ise maksimum 30 ile 45 dakika arasında değişmektedir. Bu konuda uzman ekimizden destek alabilirsiniz.

Bu arıza durumunda sigortalardan biri atmış olabilir. Stop geçirmiyor da olabilir. Arızanın sebebine göre sorun giderilebilir. Yalnız çoğu zaman kabinin içindeki ve üst kısmındaki lambalarla fan, kilit ya da lirpomp değişikliği ile arıza çözümlenmektedir. Arızanın onarım süresi 30 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir. Bu konu hakkında uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.


Whatsapp Destek

Hüseyin Mercimek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?